Publiczna Szkoła Podstawowa im. prof. Ignacego Mościckiego

Nawigacja

Bajkowe Samorządowe Przedszkole

Nawigacja

  • TURNIEJ WIEDZY POŻARNICZEJ - Eliminacje gminne

    Nowa galeria TURNIEJ WIEDZY POŻARNICZEJ - Eliminacje gminne została dodana do albumu fotograficznego.

    W lutym odbyły się w naszej szkole eliminacje gminne Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem "Młodzież zapobiega pożarom". W etapie powiatowym naszą szkołę będą reprezentowali: Julia Kobrzyńska z klasy VIA, Witold Sroka z klasy VB i Jan Zaręba z klasy VB.

    Uczniów do konkursu przygotowały Panie Katarzyna Chojnacka i Marzena Melnicka. Konkurs został przeprowadzony pod czujnym okiem i opieką druhów z OSP Winnica. W tym roku byli z nami Panowie Dariusz Jałmużna i Roman Warda.

  • LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI - LUTY 2023

    Klasa 1b uczy się w czasie zajęć rozwijających zainteresowania podstaw programowania i kodowania. W czasie zajęć wykorzystywane są pomoce zakupione w ramach projektu „Laboratoria przyszłości”.

    Na pierwszych zajęciach dzieci pracowały z robotami Botley. Jest to bardzo ciekawa i rozwijająca forma zajęć z programowania, ponieważ uczy logicznego myślenia i kreatywności. Już dało się zauważyć u niektórych dzieci predyspozycje, które trzeba rozwijać i dobrze ukierunkować. Kto wie, może już rosną w naszej klasie przyszli programiści.

    Bogumiła Podlaska

  • PROGRAM STYPENDIALNY HORYZONTY

    Ruszyła rekrutacja do Programu Stypendialnego Horyzonty! 💜

    Zapraszamy uczniów i uczennice, które kończą szkołę podstawową i chcą się dalej rozwijać w wybranych liceach i technikach w dużych miastach.

    🔸 wsparcie finansowe przez całą szkołę średnią

    🔹 wspólne wyjazdy na wakacje i ferie

    🔸 dodatkowe kursy językowe

    🔹 indywidualne wsparcie w rozwijaniu pasji, wiary we własne możliwości i w wyborze dalszej drogi

    🔸 bliska relacja z koordynatorem - opiekunem w mieście nauki

    … to wszystko zapewnia program Fundacji EFC i Fundacji Rodziny Staraków. Zgłaszać można się do 31.03, a więcej dowiecie się tutaj: https://efc.edu.pl/programy/horyzonty

    Zaproszenie kierujemy do ósmoklasistów, którzy pochodzą z małych miejscowości (do 30 tys. mieszkańców), a chcieliby rozpocząć naukę w wymarzonym liceum lub technikum w dużym mieście. W Warszawie współpracujemy z XIV LO im. Stanisława Staszica, LXVII LO im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego oraz Technikum Mechatronicznym nr 1.

  • ZAPROSZENIE NA SZKOLENIE

    Z okazji światowego dnia Walki z Depresją, Wydział Zdrowia Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie oraz Kuratorium Oświaty w Warszawie serdecznie zapraszają na szkolenie: Walka z depresją u dzieci i młodzieży w województwie mazowieckim, które odbędzie się w formule on-line w dniu 15 marca 2023 w godzinach 10.00 -12.00.

    Podczas wykładów uzyskają Państwo odpowiedzi na nurtujące pytania m. in. dotyczące objawów depresji oraz sposobów jej zapobiegania i leczenia.

    Link do logowania (zapisu) na szkolenie dla rodziców i nauczycieli oraz link do transmisji są dostępne w e-dzienniku w Informacjach.

  • Akcja informacyjna ZUS - 500+ nowy okres świadczeniowy, aplikacja mZUS

    Od 1 lutego 2023 r. ZUS rozpoczął przyjmowanie wniosków o świadczenie wychowawcze 500+ na nowy okres świadczeniowy.

    Świadczenie wychowawcze przysługuje na każde dziecko do ukończenia przez nie 18 lat, niezależnie od osiąganych dochodów. Żeby otrzymać świadczenie wychowawcze na nowy okres świadczeniowy, który trwa od 1 czerwca 2023 r. do 31 maja 2024 r., trzeba złożyć do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych odpowiedni wniosek drogą elektroniczną.

    Wnioski można składać za pośrednictwem następujących narzędzi:

    • aplikacji mobilnej mZUS  od tego roku wnioski można złożyć za pośrednictwem tej bezpłatnej aplikacji. To łatwy i wygodny sposób na złożenie wniosku. Z aplikacji mZUS można korzystać na urządzeniach mobilnych z systemami operacyjnymi Android i iOS. Aplikację można pobrać ze sklepów Google Play oraz App Store.
    • Platformy Usług Elektronicznych (PUE) ZUS
    • portalu Emp@tia – opcja dla rodziców lub opiekunów, jeśli mają nr PESEL
    • bankowości elektronicznej, jeśli bank ma taką usługę – opcja dla rodziców lub opiekunów, jeśli mają nr PESEL.

    W celu wsparcia klientów ZUS przygotował kampanię informacyjną, której celem jest poinformowanie jak największego grona klientów o aplikacji mZUS oraz możliwość składania wniosków o świadczenie rodzinne 500+. Szczegóły w załącznikach.

    Zakład Ubezpieczeń Społecznych

    Oddział w Płocku

  • PSZCZÓŁKI Z WIZYTĄ W SZKOLE

    9 lutego 2023 r. Pszczółki odwiedziły szkołę a dokładnie pisząc bibliotekę i klasę szóstą a. wszystko za sprawą spotkań w ulu z literaturą dziecięcą. Uczniowie pięknie czytali i urozmaicali czas naszym przedszkolakom. Kierujemy słowa podziękowania do wychowawczyni klasy Pani Iwony Michałowskiej i Pani bibliotekarki Katarzyny Jałmużna. Dzięki Pań zaangażowaniu mogliśmy spotkać się w pięć kolejnych śród. Było warto! Atrakcje kulinarno - słodkościowe są wyjątkowe!

  • KARNAWAŁ W PRZEDSZKOLU

    Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą. W zorganizowanym balu karnawałowym dzieci  z przedszkola  wcieliły się w różne postacie bajkowe. Przedszkolaki zamieniły się w królewny, księżniczki, wróżki, biedronki, batmanów, piratów, kowbojów czy policjantów, pojawiły się również postacie z ulubionych bajek. Dzieci świetnie bawiły się, uczestnicząc we wspólnych zabawach i konkursach, a skoczna i rytmiczna muzyka zachęcała do tańca. Wszystkim zabawom towarzyszyła radość, śmiech i spontaniczna aktywność dzieci, a cały bal karnawałowy przebiegł w miłej, serdecznej atmosferze i dostarczył niezapomnianych wrażeń.

  • WYPOŻYCZ KSIĄŻKĘ NA FERIE

    Ferie zimowe to idealny czas na czytanie.
    Przed nami długo oczekiwane ferie, będziecie mieli dużo wolnego czasu, który warto spędzić również z ciekawą książką.
    W bibliotece szkolnej czeka na Was wiele wspaniałych tytułów.
    Polecam duży wybór nowości zakupionych w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.
    Nie zastanawiaj się dłużej i… wypożycz książkę na ferie!

  • SPOTKANIE Z PODRÓŻNIKIEM

    W poniedziałkowe przedpołudnie przedszkolaki odwiedził pan, który opiekuje się zwierzętami egzotycznymi oraz lubi podróżować. Na spotkanie przywiózł: jaszczurkę Kajtka, węża Mariusza, pająka Bożenę, jeżyka Jerzego oraz skorpiona Stefana. Opowiedział o swoich podróżach. Podzielił się z przedszkolakami ciekawostkami o egzotycznych zwierzętach. Pozwolił dotknąć niektórych z nich. Na pamiątkę tego spotkania wykonano fotografie grupowe.

  • DOTKNIJ, POCZUJ, ZOBACZ

    Grupa Jeżyki wykonała kolejne zadanie z projektu "Dotknij, poczuj, zobacz'' - tym razem stworzyli kolorową sól za pomocą kredy. To był świetny eksperyment!

  • DZIEŃ BABCI I DZIADKA

    Dziadkowie to wielki skarb dla wnuków. Oni sprawiają, że dzieciństwo jest szczęśliwe, radosne, pełne miłości i czułości. Babcia i dziadek zawsze mają czas dla swoich wnuków. Potrafią pocieszyć, zrozumieć dziecięce rozterki i kochać bezwarunkowo. Wnuczęta są radością ich życia. Każdego roku w zimowe, styczniowe dni przedszkolaki zapraszają swoich ukochanych dziadków do przedszkola, żeby im zaśpiewać, zatańczyć, złożyć życzenia płynące prosto z serca i powiedzieć kolejny raz "Kochamy Was" . Dopełnieniem spotkania jest wspólny słodki poczęstunek. Święto Babci i Dziadka to czas wzruszeń, uśmiechów, wspólnej zabawy i radości.

  • UCZYMY SIĘ RATOWAĆ LUDZKIE ŻYCIE

    W ramach Światowego Dnia Przywracania Czynności Serca 3 lutego 2023 roku w naszej szkole odbyły się warsztaty poświęcone tej tematyce. Zajęcia przeprowadził certyfikowany instruktor firmy „EDU-RAT Kursy Pierwszej Pomocy” posiadający doświadczenie w pracy w Państwowym Systemie Ratownictwa Medycznego.

    Uczniowie klasy VII zgłębili wiedzę teoretyczną na temat zatrzymania krążenia u ludzi. Podczas części praktycznej każdy uczeń wykonał na fantomie resuscytację krążeniowo-oddechową, pamiętając o tym, że dla ludzkiego życia najważniejsze są 4 pierwsze minuty od zatrzymania krążenia. Na ekranie monitora był widoczny wykres przedstawiający pracę ucznia. Dzięki temu każdy młody ratownik mógł na bieżąco korygować szybkość i siłę ucisku klatki piersiowej oraz prawidłowość i głębokość oddechu.

    Uczniowie szybko zrozumieli zasady wykonywania resuscytacji krążeniowo-oddechowej i perfekcyjnie udzielali pierwszej pomocy. W ten sposób rozwijali też swoje kompetencje społeczne i obywatelskie.

    Joanna Wrublewska – wychowawczyni klasy VII

  • LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI - LUTY 2023

    Nowa galeria LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI - LUTY została dodana do albumu fotograficznego.

    W lutym 2023 r. uczniowie klas szóstych poszerzali wiadomości o prądzie elektrycznym. Uczniowie dowiedzieli się w jaki sposób bezpiecznie korzystać z energii elektrycznej. Lekcje przebiegały bardzo ciekawie i atrakcyjnie dzięki nowoczesnym pomocom dydaktycznym zakupionym w ramach projektu „LABORATORIA  PRZYSZŁOŚCI”. Były to  zestawy  „Kompletów do montowania  obwodów elektrycznych z silniczkiem”.

    Każdy zestaw składał się z: podstawki pod baterię, oprawki żarówki na podstawce, klucza do prądu (wyłącznika), silniczka elektrycznego na podstawce, opornicy suwakowej, kompletu przewodów.

    Uczniowie po dokładnym zapoznaniu się, omówieniu funkcji i roli poszczególnych elementów zestawu montażowego, dokonywali łączenia odpowiednich gniazd przewodami.

    Następnie w grupach montowali: obwody szeregowe i równoległe, obwody elektryczne z żarówką, obwody elektryczne z silniczkiem. Dokonywali również regulacji intensywności świecenia żarówki i szybkości obrotów silniczka elektrycznego. Łącząc silniczek ze źródłem prądu sami odgadywali od czego zależy kierunek jego obrotów.

    Po zmontowaniu obwodów i zaobserwowaniu działania wybranych elementów elektrycznych uczniowie wyciągali i formułowali samodzielnie odpowiednie wnioski.

    Dzięki pomocom dydaktycznym pozyskanym z projektu „LABORATORIA  PRZYSZŁOŚCI” zajęcia były bardzo interesujące. Zaś zdobyta przez uczniów w ten sposób wiedza (doświadczenie, eksperyment, działanie praktyczne) zostanie utrwalona na dłużej.

    Marzena Melnicka

  • PROJEKT „ADOPTUJĘ CIĘ”

    Wiele dzieci potrzebuje troski, miłości, czułości, wsparcia i ma potrzebę drugiej osoby. Wiele zwierząt  również  potrzebuje  miłości, troski, zabawy i przyjaciela.

    Celem naszego projektu jest uświadamianie ludzi w temacie 
    ważności i wartości adopcji.

    Organizując kiermasz ciast i ciasteczek chcemy całkowity dochód podzielić i obdarować dzieci oczekujące na adopcję z terenu powiatu pułtuskiego oraz zwierzęta oczekujące na adopcję z terenu Mazowsza.

    Prosimy o wsparcie naszych działań. Dołącz do naszego projektu i pomagaj!

     

    Projekt „Adoptuję Cię” jest realizowany w ramach
    Ogólnopolskiej Olimpiady Zwolnieni z Teorii.

    Realizatorzy:
     uczniowie klasy III HTR
    Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego
    im. Jadwigi Dziubińskiej w Golądkowie

  • SPOTKANIE Z DIETETYKIEM Z CENTRUM DIETETYCZNEGO NATURHOUSE W PUŁTUSKU

    Dnia 27 stycznia 2023 roku uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w spotkaniu z dietetykiem.

    Celem spotkania było zwiększenie świadomości uczniów na temat odżywiania oraz pomoc w budowaniu zdrowych nawyków. Pani Arleta Prus – Konieckiewicz z Centrum Dietetycznego Naturhouse w Pułtusku w interesujący sposób przedstawiła uczniom zawód dietetyka. Następnie zapoznała wszystkich z piramidą żywienia i tym, w jaki sposób żywność wpływa na stan naszego zdrowia. Pani dietetyk omawiała produkty spożywcze zaczynając od najzdrowszych, po te, które  w dużej mierze mogłyby zostać wyeliminowane bez szkody dla naszego zdrowia.

    Mamy nadzieje, że dzięki wysłuchanym informacjom uczniowie zmienią swoje nawyki żywieniowe na lepsze.

    Serdecznie dziękujemy Pani Arlecie za przekazanie cennych informacji.

    Martyna Prokop

  • KONKURS NA RYMOWANKĘ

    Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego zaprasza do IV edycji Ogólnopolskiego Konkursu dla Dzieci na rymowankę o Bezpieczeństwie w Gospodarstwie Rolnym pod hasłem „Bezpiecznie na wsi mamy, niebezpiecznych substancji unikamy”. Konkurs przeznaczony jest dla dzieci urodzonych w latach 2008-2012 – przynajmniej jeden z rodziców lub opiekun prawny musi podlegać ubezpieczeniu społecznemu rolników w okresie przyjmowania zgłoszeń do Konkursu.

    Zadanie konkursowe polega na ułożeniu rymowanki (min. 4 wersy), popularyzującej sposoby ograniczenia ryzyka oddziaływania substancji szkodliwych na istoty żywe i skażenia środowiska naturalnego w gospodarstwach rolnych.  Rymowanka powinna zawierać muszą przynajmniej 4 słowa spośród niżej wymienionych, użyte w dowolnej liczbie i odmianie. Wymagane słowa: zatrucie, środowisko, niebezpieczeństwo, natura, karencja, toksyczny, ochrony, szkodliwe.

    Rymowankę do udziału w Konkursie zgłasza rodzic/opiekun prawny dziecka, ubezpieczony w Kasie Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.

    Praca konkursowa powinna być podpisana imieniem i nazwiskiem uczestnika konkursu. Warunkiem niezbędnym do wzięcia udziału w konkursie jest również dołączenie do zgłaszanej pracy wypełnionego i podpisanego przez rodzica/opiekuna prawnego dziecka formularza zgłoszeniowego (załącznik poniżej).

    Zgłoszenia niespełniające tych wymogów nie będą podlegały ocenie.
    Kompletne zgłoszenie (rymowankę oraz wypełniony formularz zgłoszeniowy) należy przesłać w terminie do dnia 20.03.2023 r.  pocztą tradycyjną (liczy się data stempla pocztowego) na adres  Oddział Regionalny KRUS w Warszawie, ul. Mińska 25, 03-808 WARSZAWA,  lub elektroniczną na adres: warszawa@krus.gov.pl

    Pracę można też przynieść do biblioteki szkolnej – szkoła zajmie się jej wysłaniem.

    Na 20 laureatów  na etapie centralnym czekają nagrody o wartości 1000 zł. Brutto każda.

    Wszystkie materiały dotyczące konkursu dostępne są na stronie internetowej www.krus.gov.pl w sekcji „Bezpieczne dziecko w gospodarstwie rolnym”.

    Regulamin-konkursu-i-formularz_zgloszeniowy.pdf​​​​​​​

  • ZEBRANIA Z RODZICAMI W PRZEDSZKOLU

         Zapraszmy rodziców do Bajkowego Samorządowego Przedszkola w Winnicy na zebrania w celu podsumowania pracy opiekuńczej, wychowawczo - dydaktycznej w I semestrze roku szkolnego 2022/2023.

    Terminy spotkań w grupach:

    6.02.2023 - grupa Żabki 

    7.02.2023 - grupa Mróweczki

    7.02.2023 - grupa  Jeżyki /sala w szkole/

    8.02.2023 - grupa Pszczółki

    9.02.2023 - grupa Biedronki

    10.02.2023  - grupa Krasnoludki

  • STYCZEŃ W ŚWIETLICY SZKOLNEJ

    Wraz z Nowym Rokiem wróciliśmy do pracy pełni sił i nowych pomysłów. Prowadzone w świetlicy szkolnej zajęcia w większości związane były z obecną porą roku. Dzieci wykonały wiele prac plastycznych ukazujących uroki tak lubianej przez nie zimy. Wzięły również udział w różnych atrakcjach zajęciach związanych z okresem karnawału. W pracach plastycznych dominowały charakterystyczne dla tej pory roku bałwanki, śnieżynki i elementy karnawałowego ubioru. Nie zabrakło też zajęć z czytelnictwa. Dzieci poznały historie pingwinów, karnawału, Dnia Kubusia Puchatka oraz Dnia Babci i Dziadka. Z tego zakresu nasi wychowankowie czytali i słuchali zimowych opowieści, rozwiązywali zagadki i łamigłówki, śpiewali okolicznościowe piosenki, oglądali fotografie i filmy edukacyjne.  Uczniowie klasy IIa wysłuchali czytanej przez bibliotekarza fragmentu książki „Kubuś Puchatek”, w którym poznali Kubusia Puchatka i jego przygodę z pszczołami. Była zabawa z pokazywaniem a także kolorowanki z Kubusiem i jego przyjaciółmi.  Z okazji Dnia Babci i Dziadka dzieci przygotowały własnoręcznie wykonane prezenty. Były to: biżuteria  dla babci i krawat dla dziadka oraz laurki w formie serduszek. Rozmawiały też o uczuciach, jakimi darzą swoich dziadków. Nie zabrakło tematów dotyczących konieczności dokarmiania zwierząt podczas zimy oraz o planach i zasadach bezpiecznego wypoczynku podczas ferii zimowych.

    Czas spędzony w świetlicy szkolnej to także okazja do nauki poprzez zabawę. W styczniu dzieci poznały sposoby pomiaru czasu, zapoznały się z nazwami miesięcy oraz stworzyły kalendarze wg własnego pomysłu, pełne kolorowych ilustracji. Zaznaczaliśmy w nich daty urodzin naszych Świetlików.

    Czas spędzony w świetlicy upłynął pod znakiem zimowych zabaw oraz miłej i radosnej atmosferze.

     

    Wychowawcy świetlicy:

    Katarzyna Mossakowska- Kopeć

    Tomasz Szeliga

    Marzena Jaskulska

    Ewa Zadrożna

  • GRAMY DLA WOŚP

    Dzielne przedszkolaki razem z naszymi przyjaciółmi z Gminnego Klubu Dziecięcego w Winnicy zagrali kolejny raz na rzecz dzieci w XXXI finale WOŚP. Zbiórka zakończyła się sukcesem. Udało się łącznie zebrać 1271,15 zł. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w akcję i dorzucili swoją cegiełkę!!!

  • BAJKOWA WYPRAWA MRÓWECZEK

    Mróweczki przystąpiły do ogólnopolskiego programu edukacyjnego pn. "Bajkowa Wyprawa", w ramach której poznają literaturę klasyczną. Jako pierwszą, poznały bajkę "Czerwony Kapturek", którą przeczytała pani kierownik Dorota Bieńkowska. Następnie były gry i zabawy w towarzystwie Czerwonego Kapturka

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Publiczna Szkoła Podstawowa im. prof. I. Mościckiego w Winnicy
    ul.Pułtuska 19
    06-120 Winnica
  • 023 691 40 79 (sekretariat ZPO)
    023 691 40 82 (przedszkole)

Galeria zdjęć