Klub Dziecięcy

Zakończenie pracy w Klubie Dziecięcym w roku 2021/22

Bądź dzieckiem jak najdłużej,

jak dziecko baw się i  śmiej

i kochaj tak jak dziecko

i dobroć dziecka miej”

Ta myśl, która oddaje w pełni obraz specyfiki pracy w Klubie Dziecięcym i która towarzyszyła Nam dnia 27.08.2021r. podczas uroczystego zakończenia.

W tym dniu najważniejsze były dzieci - mali absolwenci grupy Misie. Misie zabrały ze sobą worek pięknych wspomnień i  od 1 września witają przedszkole.

Pierwszy rok funkcjonowania Gminnego Klubu Dziecięcego okazał się wielkim sukcesem.

Łzom wzruszenia i podziękowaniom nie było końca.

W uroczystości uczestniczyli: Wójt Gminy Winnica Pan Robert Wróblewski, Dyrektor ZPO Pan Andrzej Zaręba, Wicedyrektor ZPO Pani Anna Jacek-Walesiak, Kierownik przedszkola Pani Dorota Bieńkowska, Kierownik kuchni Pani Monika Janiszewska, Przyjaciele Klubu Pani Eliza Mroziewicz i Pani Ewa Kozłowska oraz Rodzice.

Dwie wspaniałe ciocie Amanda i Basia dziękowały dzieciom za 10 wspólnych miesięcy:

„Dzięki Wam bawiłyśmy się jak dzieci, śmiałyśmy się jak dzieci i czułyśmy się kochanymi ciociami. Wasze miłe gesty, słowa i uściski zostaną w Naszych sercach na zawsze. Kochane dzieci sprawiłyście, że każdy dzień był dla Nas przygodą i nowym doświadczeniem.

Starłyśmy się nauczyć Was pokonywać trudności, nazywać swoje emocje, nabywać umiejętności, które przydadzą się Wam w życiu, podnosić swoją samoocenę i nabierać pewności siebie, abyście wyrośli na świadomych swojej wartości ludzi. Razem bawiliśmy się, żartowaliśmy, tańczyliśmy, śpiewaliśmy i można wymieniać w nieskończoność rzeczy, które wspólnie robiliśmy.

Teraz gotowi do dalszych wyzwań ruszacie na podbój przedszkola! Mamy nadzieję, że nie zapomnicie o nas, a kiedy będziemy mijać się na korytarzu poślecie Nam serdeczny uśmiech ;-) albo przybijecie piątkę ;-)”

Po tych słowach dzieci otrzymały upominki od gości oraz od Klubiku. Rodzice przygotowali przepyszny tort. Po uroczystości w sali Nasze Małe Misie wraz z rodzicami udali się na halę sportową aby szaleć i bawić się na dmuchanych zjeżdżalniach.

Amanda Żbikowska

Barbara Kobrzyńska