Klub Dziecięcy

Otwarcie Klubu Dziecięcego

W dniu 28.09.2020r. w budynku Samorządowego Przedszkola w Winnicy dokonano uroczystego otwarcia Gminnego Klubu Dziecięcego przy Zespole Placówek Oświatowych w Winnicy w ramach zadania dofinansowanego ze środków resortowego programu rozwoju instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 „MALUCH+” 2020r. W kwocie 267 200,00 zł. Jest to pierwsza placówka tego typu na terenie naszego powiatu.

Wójt Robert Wróblewski przywitał wszystkich zaproszonych gości - Pana Ministra Henryka Kowalczyka, Proboszcza naszej parafii ks. Zbigniewa Maciejewskiego, dyrektorów szkoły, kierownika przedszkola, kierownika Klubu dziecięcego, przewodniczącego rady gminy i radnych, prezesa i pracowników Zakładu Budżetowego, pracowników przedszkola i przedstawicieli mediów lokalnych. Następnie wójt omówił zakres prac, które wykonał Zakład Budżetowy w ramach inwestycji, tj. prace budowlane w celu utworzenia klubu z istniejących czterech małych pomieszczeń w nowej części przedszkola (zostało wygospodarowane duże pomieszczenie z przeznaczeniem na salę 35m2, łazienkę i szatnię), wykonano remont łazienek, przebudowane zostało pomieszczenie kuchenne, izolatki, szatnie, podłogi, korytarz na całej starej części przedszkola oraz pomieszczenie gospodarcze, wymienione zostały także drzwi wejściowe. W ramach prac remontowych została doprowadzona woda, kanalizacja oraz zostało wymienione oświetlenie. Zakupiono i zamontowano wyposażenie do Klubu dziecięcego, placu zabaw oraz innowacyjne pomoce dydaktyczne m.in. dywan interaktywny i tablicę multimedialną, a także nowe wyposażenie kuchni. W dwóch salach w starej części przedszkola zamontowano klimatyzację.

Po krótkich przemowach gości dokonano symbolicznego przecięcia wstęgi i poświęcenia Klubu Dziecięcego.

Tak szeroki zakres prac był możliwy dzięki zaangażowaniu prezesa i pracowników Zakładu Budżetowego, pracowników Urzędu Gminy,  dyrektora szkoły, kierownika i pracowników przedszkola, strażaków z OSP Rębkowo, komendanta gminnego OSP i rodziców. Wójt wszystkim serdecznie podziękował za zapał i pracę włożoną w tworzenie Gminnego Klubu Dziecięcego.

źródło: http://www.gminawinnica.pl/aktualnosc-518-otwarcie_klubu_dzieciecego.html