Klub Dziecięcy

Od dnia 28 września 2020 roku w budynku Bajkowego Samorządowego Przedszkola w Winnicy funkcjonuje Gminny Klub Dziecięcy przy Zespole Placówek Oświatowych w Winnicy.

Klub Dziecięcy powstał dzięki otrzymanemu przez gminę dofinansowaniu ze środków resortowego programu rozwoju instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 ,,MALUCH +” 2020 r. W kwocie 267 200,00 zł. Jest to pierwsza placówka tego typu na terenie naszego powiatu.

W budowę nowo powstałego miejsca zaangażowało się bardzo wiele osób. Szczególny wkład pracy włożyli: Wójt Gminy Winnica, kierownik i pracownicy przedszkola, prezes i pracownicy Zakładu Budżetowego, dyrektor szkoły,  pracownicy Urzędu Gminy, strażacy z OSP Rębkowo, komendant gminnego OSP i rodzice.

W Klubie utworzono 16 miejsc. Dzieci mają zapewnione 4 posiłki, tj. śniadanie, drugie śniadanie, obiad i podwieczorek. Organizacja planu dnia przewiduje zajęcia edukacyjne, pobyt na świeżym powietrzu oraz leżakowanie.

Klub Dziecięcy, za priorytet stawia sobie stworzenie dzieciom warunków zbliżonych do domowych. Ponadto dzieci uczą się samodzielności, kreatywności oraz funkcjonowania w małej społeczności, która tworzą razem ze swoimi kolegami i koleżankami w grupie. Opiekunowie prowadzą zajęcia zwracając uwagę na rozwój takich sfer jak: wzrok, słuch, mowa, motoryka mała, motoryka duża, prawidłowa postawa ciała, a także sfery społecznej i emocjonalnej.

Opiekunowie w składzie: Amanda Żbikowska i Barbara Kobrzyńska dbają codziennie o dobre samopoczucie oraz bezpieczeństwo dzieci. Opiekunowie słuchają dzieci i uwzględniają ich potrzeby. Prawa dziecka są respektowane. Współpraca opiekunów i rodziców oparta jest na partnerstwie. Jej podstawą jest rozumienie decydującej roli rodziców i rodziny w rozwoju dziecka przez stworzenie płaszczyzny wspólnego działania.

Gminny Klub Dziecięcy prowadzi fotorelację na facebooku, dzięki której rodzice mają wgląd w przebieg dnia swoich dzieci. Wszyscy zainteresowani Klubem, również mogą Nas śledzić na facebooku, stronie internetowej Gminy Winnica, w zakładce Klub Malucha oraz na stronie Zespołu Placówek Oświatowych w Winnicy. Oto kilka fotografii z czterech miesięcy pracy Klubu Dziecięcego w Winnicy.

Kierownik Gminnego Klubu Dziecięcego

Amanda Żbikowska