Serce

Szanowni Rodzice, Dzieci ...

Od wielu lat nasze przedszkole prowadzi akcję „Zakręcona nakrętka dla....”, która ma na celu pomoc dzieciom niepełnosprawnym ruchowo. Przez wiele lat gromadziliśmy korki dla Oliwki a potem Oliwiera z Pułtuska, a obecnie zbieramy nakrętki dla Wiktorii Wóltańskiej z Popowa /k Nasielska. Wiktoria urodziła się jako wcześniak, z mózgowym porażeniem dziecięcym. Obecnie uczęszcza do Niepublicznej Szkoły Pod Fiołkami w Nasielsku. Rodzice od pierwszych dni jej życia, rozpoczęli walkę o zdrowie Wiktorii, o jej przygotowanie do samodzielnej egzystencji. Ich ciężka praca w zakresie rehabilitacji, integracji sensorycznej, terapii logopedycznej, pediatrycznej przynosi ogromne efekty . Wiktoria, cztery lata temu, zaczęła stawiać pierwsze kroki , a obecnie z wykorzystaniem Lokomatu – urządzenia do redukcji chodu, samodzielnie się porusza. Jest pod stała opieką Centrum Rehabilitacji Ruchowej w Wyszkowie. Rodzice współpracują z Fundacją Dzieciom „Zdążyć z pomocą”. W grudniu, gdy organizowaliśmy w przedszkolu Aukcję Ozdób Bożonarodzeniowych pod patronatem Rady Rodziców Bajkowego Samorządowego Przedszkola po cichutku marzyliśmy, aby zebrane pieniądze przeznaczyć na druciane czerwone serce, w którym moglibyśmy gromadzić korki dla Wiktorii. Gdy dzięki ciężkiej pracy rodziców , którzy wykonali piękne ozdoby na choinkę, a następnie je sprzedawali , uzyskaliśmy ze sprzedaży 900 złotych rozpoczęliśmy poszukiwania wykonawcy serca. Niestety wykonawcy proponowali coraz wyższe ceny za usługę. Wtedy z pomocą przyszli państwo Wóltańscy, którzy pomogli wynegocjować z producentem cenę 900 złotych, jaka dysponowaliśmy. Pan Wóltański dostarczył serce do przedszkola i umocował. Dziękujemy Radzie Rodziców Bajkowego Samorządowego Przedszkola oraz państwu Woltańskim za pomoc w realizacji przedsięwzięcia. Serce już cieszy. Chociaż dzieci nie przychodzą do przedszkola na zajęcia edukacyjne - to przyjeżdżają z rodzicami wsypać uzbierane korki dla Wiktorii.