Poprzez utworzone platformy do nauczania na odległość, nasi uczniowie, dowiedzą się, jak używać narzędzi dostępnych w internecie do tworzenia cyfrowego przewodnika turystycznego.
Nasi nauczyciele wybrali narzędzia web2.0, które mogą być używane w klasie i przygotowują nauczanie na odległość do stałego uczenia się abstrakcyjnych informacji. Staramy się zaoferować efektywne wykorzystanie możliwości technologicznych, które nasi uczniowie i nauczyciele już posiadają, i przyczyniają się do polityki promocji turystyki w swoim kraju. Dzięki temu stworzymy świadomość globalnego obywatelstwa cyfrowego poprzez wspólne tworzenie turystycznego przewodnika cyfrowego.
Podczas przygotowań do mobilności, uczniowie demokratycznie wybrali logo projektu przygotowane przez uczniów szkół partnerskich, a przesłane na podaną platformę.
Przed mobilnościami z uczniami, pierwsza mobilność, odbyła się w grudniu, 2018r. w Monchengladbach, w Niemczech, i brali w niej udział tylko nauczyciele. Miała ona na celu detaliczne omówienie etapów i kryteriów realizacji projektu.
Przed każdą mobilnością z uczniami, uczniowie przygotowywani byli do wyjazdu do szkół partnerskich. Powtarzajli i utrwalajli słówka niezbędne w czasie podróży, prostych komunikacji interpersonalnych, grzecznościowych, informacyjnych i.t.p. Zapoznawali się z położeniem geograficznym miejsca, do którego jadą, poznają zwyczaje, obyczaje, kuchnię i tradycyjne zachowania oraz rys historyczny danego miasta czy regionu.