WF z AWF | Z ekologią na Ty | EkoEksperymentatorium | Szkoła Myślenia Pozytywnego | Sprzątanie świata | e-Twinning | Gramy w Ręczną | Klub Szkół UNICEF | Przerwany Marsz | Narodowe Czytanie | BohaterON - włącz historię | Szkoła pamięta | Szkoła do hymnu | Razem na Święta | #CodeWeek2019 | Al Schols & Academy | Papierowe mosty | ERASMUS+ "Okno na Europę" | ERASMUS+ "Cyfrowy Przewodnik Turystyczny" | #Czyste mazowieckie | Szkolny Klub Sportowy | Rozwijam skrzydła - przymiarka do wyboru zawodu | 100. Rocznica Odzyskania przez Polskę Niepodległości | Pozytywnie zakręceni z Iwaszkiewiczem | Aktywni Obywatele Mazowsza | Misja programowanie | Szkoła Pozytywnego Myślenia | Wrota Historii Regionalnej | PAS | Śniadanie daje moc | Mały Mistrz | Jak nie czytam, jak czytam | Wybieram wodę | WF z Klasą | Popołudnia z Sienkiewiczem | Zdrowo jem, więcej wiem | SKO | "Musimy siać..."

Rozwijam skrzydła - przymiarka do wyboru zawodu

PROJEKT EDUKACYJNY "ROZWIJAM SKRZYDŁA - PRZYMIARKA DO WYBORU ZAWODU"

W dniu 02.03.2020 r. odbyło się w bardzo ciekawe spotkanie z absolwentami naszej szkoły - Adrianem Robaczkowskim, Zuzanną Górską i Rafałem Dłutowskim. Adrian opowiadał uczniom klas ósmych o swoich pasjach i ich realizacji, ścieżce kształcenia, i ogromnych osiągnięciach w żołnierskich szeregach.

Spotkanie to odbyło się w ramach realizacji projektu „Rozwijam skrzydła – przymiarka do wyboru zawodu”, którego celem jest wspieranie uczniów w procesie przygotowania ich do świadomego i samodzielnego wyboru kolejnego etapu kształcenia i zawodu, z uwzględnieniem ich zainteresowań, uzdolnień i predyspozycji zawodowych oraz informacji na temat systemu edukacji i rynku pracy.

W ramach działań projektowych uczniowie klas ósmych odwiedzili szkołę Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. J. Dziubińskiej w Golądkowie, gdzie brali aktywny udział w praktycznych zajęciach, związanych z kierunkami kształcenia w tejże szkole.

Planowane są następujące przedsięwzięcia:

- spotkania ze studentami uczelni wyższych różnych kierunków,

- spotkania z osobami wykonywującymi różne zawody,

- wizyty w szkołach średnich,

- wizyty w zakładach usługowych i przemysłowych,

- warsztaty nt. predyspozycji zawodowych uczniów.

Adrian, Zuzia i Rafał zostali prekursorami spotkań z absolwentami Zespołu Placówek Oświatowych w Winnicy. Na jednym spotkaniu się nie kończy, Adrian będzie gościł u nas jeszcze w najbliższy poniedziałek i opowie o realizacji swoich pasji w życiu zawodowym.

Bardzo dziękujemy za zaangażowanie się w nasz projekt zarówno Adrianowi, jak i Damianowi Robaczkowskim. Zapraszamy chętnych absolwentów do odwiedzenia murów naszej szkoły i podzielenia się doświadczeniami ze swoich „dorosłych decyzji”.

Wychowawczynie klasy VIIIA i VIIIB

Iwona Michałowska, Irena Maciątek