WF z AWF | Z ekologią na Ty | EkoEksperymentatorium | Szkoła Myślenia Pozytywnego | Sprzątanie świata | e-Twinning | Gramy w Ręczną | Klub Szkół UNICEF | Przerwany Marsz | Narodowe Czytanie | BohaterON - włącz historię | Szkoła pamięta | Szkoła do hymnu | Razem na Święta | #CodeWeek2019 | Al Schols & Academy | Papierowe mosty | ERASMUS+ "Okno na Europę" | ERASMUS+ "Cyfrowy Przewodnik Turystyczny" | #Czyste mazowieckie | Szkolny Klub Sportowy | Rozwijam skrzydła - przymiarka do wyboru zawodu | 100. Rocznica Odzyskania przez Polskę Niepodległości | Pozytywnie zakręceni z Iwaszkiewiczem | Aktywni Obywatele Mazowsza | Misja programowanie | Szkoła Pozytywnego Myślenia | Wrota Historii Regionalnej | PAS | Śniadanie daje moc | Mały Mistrz | Jak nie czytam, jak czytam | Wybieram wodę | WF z Klasą | Popołudnia z Sienkiewiczem | Zdrowo jem, więcej wiem | SKO | "Musimy siać..."

Szkoła Pozytywnego Myślenia

SZKOŁA POZYTYWNEGO MYŚLENIA

Zespół Placówek Oświatowych w Winnicy bierze udział w Programie Certyfikacji szkół jako  „Szkoła Pozytywnego Myślenia”. Koordynatorem projektu jest pani psycholog Weronika Barszcz-Karnabal.

"Myślę pozytywnie" to program kompleksowego wsparcia dzieci i młodzieży, rodziców i nauczycieli w profilaktyce zdrowia psychicznego oraz upowszechniania wiedzy na jego temat. Projekt zakłada kontynuację działań podjętych przez Fundację w ramach Narodowego Programu Zdrowia w roku 2016 i kontynuowanych ze środków własnych w roku 2017.

Program Certyfikacji obejmuje cały rok 2018. Został podzielony na 4 etapy:

Etap I. Poznajemy siebie (Styczeń - Marzec)

Motto etapu: “Człowiek nie może być tylko wychowywany. Musi wychowywać samego siebie, być dla siebie wychowawcą.” Jan Paweł II

Etap II. Dbanie o siebie (Kwiecień – Czerwiec)

Motto etapu: “Zbyt wielu ludzi przecenia to, kim nie jest i nie docenia tego, kim jest." MALCOLM S. FORBES

Etap III. Wdzięczność (Wrzesień – Październik)

Motto etapu: “Bądź wdzięczny za trudne chwile. One pozwalają ci się rozwijać. Bądź wdzięczny za swoje ograniczenia, ponieważ one dają ci szansę na poprawę. Bądź wdzięczny za każde nowe wyzwanie, ponieważ ono buduje twoją siłę i charakter. Bądź wdzięczny za swoje błędy. Przekazują Ci cenne lekcje.” Troy Amdahl

Etap IV. Relacje i dbanie o innych (Listopad – Grudzień)

Motto etapu: "Człowiek jest sumą swoich uczynków, a nie przekonań." Josif Brodski

Program certyfikacji szkół jako „Szkół Pozytywnego Myślenia” oferuje:

- pakiety szkoleniowe dla nauczycieli

- pakiety szkoleniowe dla uczniów i uczennic (w każdym wieku)

- e-konsultacje i wsparcie dla szkoły przez ekspertów Instytutu Edukacji Pozytywnej

- pakiety pomocy edukacyjnych dla szkół, które przejdą proces szkoleniowy

- materiały na zajęcia dla uczniów i uczennic

- certyfikat „Szkoła Pozytywnego Myślenia”.