WF z AWF | Z ekologią na Ty | EkoEksperymentatorium | Szkoła Myślenia Pozytywnego | Sprzątanie świata | e-Twinning | Gramy w Ręczną | Klub Szkół UNICEF | Przerwany Marsz | Narodowe Czytanie | BohaterON - włącz historię | Szkoła pamięta | Szkoła do hymnu | Razem na Święta | #CodeWeek2019 | Al Schols & Academy | Papierowe mosty | ERASMUS+ "Okno na Europę" | ERASMUS+ "Cyfrowy Przewodnik Turystyczny" | #Czyste mazowieckie | Szkolny Klub Sportowy | Rozwijam skrzydła - przymiarka do wyboru zawodu | 100. Rocznica Odzyskania przez Polskę Niepodległości | Pozytywnie zakręceni z Iwaszkiewiczem | Aktywni Obywatele Mazowsza | Misja programowanie | Szkoła Pozytywnego Myślenia | Wrota Historii Regionalnej | PAS | Śniadanie daje moc | Mały Mistrz | Jak nie czytam, jak czytam | Wybieram wodę | WF z Klasą | Popołudnia z Sienkiewiczem | Zdrowo jem, więcej wiem | SKO | "Musimy siać..."

Pozytywnie zakręceni z Iwaszkiewiczem

LOKALNA OJCZYZNA Z IWASZKIEWICZEM

W piątek 26.10.2018 r. uczestnicy projektu "Pozytywnie zakręceni z Iwaszkiewiczem" wzięli udział w grze terenowej zorganizowanej przez Liceum Ogólnokształcące im. J. Iwaszkiewicza w Nasielsku. Dla graczy przygotowane zostało 7 punktów z zadaniami, które uczestnicy musieli wykonać aby zdobyć odpowiednią ilość punktów. Nie było to takie łatwe, gdyż miejsca znajdowały się na terenie Nasielska, a uczniowie musieli odnaleźć je na otrzymanej mapie i dotrzeć do nich pieszo.

Przez organizatorów przygotowane zostały następujące punkty:
I pkt: "Tęga głowa" w Komendzie Ochotniczej Straży Pożarnej, gdzie uczniowie rozwiązywali łamigłówki.
II pkt. "Cierpliwość, precyzja, zwinność" - Siedziba Caritas - dla uczestników został przygotowany połów ryb.
III pkt. "Pierwsza pomoc" - Ośrodek Zdrowia przy ulicy Sportowej - uczniowie wykazywali się umiejętnościami z pierwszej pomocy i kompletowali apteczkę, demonstrowali pozycję boczną ustaloną.
IV pkt. "Burza mózgów" - Kino Niwa - uczestnicy grali w kalambury na czas.
V pkt. "Wiedza, szczęście" - Miejsko-Gminna Biblioteka - uczniowie musieli wykazać się wiedzą z zakresu literatury i twórczości Iwaszkiewicza.
VI pkt. "Spostrzegawczość" - Urząd Miasta Nasielsk - młodzież liczyła schody budynku.
VII pkt. "Zabawa" - Liceum Ogólnokształcące - uczestnicy rozwiązywali krzyżówkę dotyczącą biografii Iwaszkiewicza
.

Wszyscy uczestnicy z zapałem wykonywali zadania. Ogłoszenie wyników gry i rozdanie nagród nastąpi podczas listopadowego spotkania projektowego.

Anna Kordulewska

SPOTKANIE Z IWASZKIEWICZEM

Od września 2018 Liceum Ogólnokształcące im. Jarosława Iwaszkiewicza w Nasielsku realizuje projekt edukacyjny pt. "Pozytywnie zakręceni z Iwaszkiewiczem" - działania edukacyjne i integracyjne dla młodzieży mające na celu poznanie "lokalnej ojczyzny".

Celem projektu jest zwiększenie dostępu młodzieży do niecodziennych form przekazywania wiedzy i sposobu spędzania wolnego czasu. Działania Projektu ukierunkowane są na wzrost świadomości na temat możliwości wykorzystania lokalnych zasobów, wzmocnienie poczucia własnej wartości, rozwijanie wiedzy o własnym regionie, kształcenie umiejętności badawczych i twórczych. Projekt zyskał patronaty: Kuratorium Oświaty w Warszawie, Starosty nowodworskiego, burmistrza Nasielska.

Celem spotkania, które odbyło się 28 września 2018 było poznanie i wzajemna integracja uczestników projektu oraz przedstawienie szczegółowych zasad i harmonogramu projektu. Adresatami spotkania byli uczniowie klas VIII SP i III gimnazjum wraz z opiekunami, przedstawiciele szkół partnerskich, lokalnych instytucji oraz zaproszeni goście. Każda szkoła biorąca udział w projekcje wytypowała minimum 5 uczniów wraz z opiekunem. Zadaniem drużyn było przedstawienie członków drużyny oraz szkoły, którą reprezentują. Forma prezentacji była dowolna.

Opiekunowie grupy z ZPO w Winnicy

Anna Kordulewska i Bogumiła Podlaska