WF z AWF | Z ekologią na Ty | EkoEksperymentatorium | Szkoła Myślenia Pozytywnego | Sprzątanie świata | e-Twinning | Gramy w Ręczną | Klub Szkół UNICEF | Przerwany Marsz | Narodowe Czytanie | BohaterON - włącz historię | Szkoła pamięta | Szkoła do hymnu | Razem na Święta | #CodeWeek2019 | Al Schols & Academy | Papierowe mosty | ERASMUS+ "Okno na Europę" | ERASMUS+ "Cyfrowy Przewodnik Turystyczny" | #Czyste mazowieckie | Szkolny Klub Sportowy | Rozwijam skrzydła - przymiarka do wyboru zawodu | 100. Rocznica Odzyskania przez Polskę Niepodległości | Pozytywnie zakręceni z Iwaszkiewiczem | Aktywni Obywatele Mazowsza | Misja programowanie | Szkoła Pozytywnego Myślenia | Wrota Historii Regionalnej | PAS | Śniadanie daje moc | Mały Mistrz | Jak nie czytam, jak czytam | Wybieram wodę | WF z Klasą | Popołudnia z Sienkiewiczem | Zdrowo jem, więcej wiem | SKO | "Musimy siać..."

Wybieram wodę

ROK SZKOLNY 2016/2017

„Wybieram wodę”  to program edukacyjny, w którym wzięła udział nasza szkoła. Główne jego założenia to:

a) kształtowanie prawidłowych nawyków żywieniowych ze szczególnym uwzględnieniem prawidłowego nawodnienia organizmu;

b) popularyzacja wiedzy o ochronie środowiska i zasobów wodnych;

c) wspomaganie procesów edukacyjnych w zakresie ochrony przyrody;

d) wspomaganie procesów wychowawczych w zakresie kreatywności i samodzielności dzieci;

e) aktywizacja i integracja społeczności lokalnych.

Uczniowie kl. Va, 24 osoby, podjęli się realizacji zadania „Mali badacze – doświadczenia i eksperymenty z wodą”. Zaprosili do udziału w projekcie 15 uczniów klasy IIIa i nauczycielkę tej klasy. Zajęcia odbyły się 7 grudnia 2016r. na terenie PSP im. prof. I. Mościckiego w Winnicy, w pracowni przyrodniczej. Na początku zapoznali ich z rolą wody w przyrodzie i dla człowieka oraz z zawartością wody w różnych produktach spożywczych, następnie zachęcili do eksperymentowania z wodą. Cel doświadczeń to odkrywanie właściwości wody poprzez eksperymenty. Wykonaliśmy następujące doświadczenia:

1) Bariera z papieru.

2) Co pływa, co tonie?

3) Magiczny ziemniak.

4) Czy się rozpuści?

5) Ile się zmieści?

6) Klej z wody.

7) Dziwne jajka.

8) Pływająca igła.

9) Co w czym pływa, a co tonie?

10) Ile tlenu jest w powietrzu?

Każde doświadczenie było naukowo wyjaśnione przez starszych uczniów. Młodsi próbowali przewidzieć wynik doświadczeń oraz wyciągnąć wnioski. Później młodsi uczniowie sami wykonywali doświadczenia pod nadzorem piątoklasistów. Na koniec starsi podziękowali młodszym za wspaniałą, aktywną pracę. Młodsi za nowe wiadomości i możliwość eksperymentowania. Przebieg i wyniki doświadczeń ilustrują zdjęcia.

koordynator projektu: Iwona Michałowska

WYBIERAM WODĘ - MÓJ OGRÓDEK PET

Uczniowie naszej szkoły przez cały rok szkolny 2016/2017 realizowali ogólnopolski program edukacyjny „Wybieram wodę”. Ostatnie zadanie polegało na wykonaniu dowolną techniką plastyczną ozdobnej doniczki z pustej butelki PET po wodzie wraz z założeniem w niej mini uprawy dowolnej rośliny typu trawa, kwiatek, zioła lub innej. Uczniowie klas I-VI bardzo się postarali i założyli 28 upraw w bardzo pomysłowo zrobionych i ozdobionych różnymi metodami doniczkach - butelkach. Jury wybrało 10, których zdjęcia zostały przesłane do organizatora. Tam komisja miała bardzo trudny wybór, gdyż z 700 nadesłanych zdjęć z całego kraju, wykonanych z dużym zaangażowaniem wybrała 10 laureatów i 30 wyróżnionych. Wśród wyróżnionych znalazła się bardzo ładna i oryginalna praca Dawida Bednarskiego z kl. IVb.

Dawidowi gratulujemy pomysłu i nagrody.

Pozostałe doniczki były również bardzo ciekawe i piękne. Zapraszam do obejrzenia zdjęć w albumie fotograficznym.

Dziękuję uczniom za zaangażowanie, Wasze prace są nietypową i estetyczną ozdobą szkoły.

Iwona Michałowska i SK LOP