WF z AWF | Z ekologią na Ty | EkoEksperymentatorium | Szkoła Myślenia Pozytywnego | Sprzątanie świata | e-Twinning | Gramy w Ręczną | Klub Szkół UNICEF | Przerwany Marsz | Narodowe Czytanie | BohaterON - włącz historię | Szkoła pamięta | Szkoła do hymnu | Razem na Święta | #CodeWeek2019 | Al Schols & Academy | Papierowe mosty | ERASMUS+ "Okno na Europę" | ERASMUS+ "Cyfrowy Przewodnik Turystyczny" | #Czyste mazowieckie | Szkolny Klub Sportowy | Rozwijam skrzydła - przymiarka do wyboru zawodu | 100. Rocznica Odzyskania przez Polskę Niepodległości | Pozytywnie zakręceni z Iwaszkiewiczem | Aktywni Obywatele Mazowsza | Misja programowanie | Szkoła Pozytywnego Myślenia | Wrota Historii Regionalnej | PAS | Śniadanie daje moc | Mały Mistrz | Jak nie czytam, jak czytam | Wybieram wodę | WF z Klasą | Popołudnia z Sienkiewiczem | Zdrowo jem, więcej wiem | SKO | "Musimy siać..."

Misja programowanie

MISJA PROGRAMOWANIE - PODREGION CIECHANOWSKI

W ramach realizacji działania 3.2 Innowacyjne rozwiązania na rzecz aktywizacji cyfrowej Program Operacyjny Polska Cyfrowa na lata 2014-2020 w naszej szkole jest realizowany projekt "Misja programowanie". W ramach projektu szkoły otrzymują laptopy, tablety oraz roboty edukacyjne wspierające naukę programowania. Nauczyciele bezpośrednio biorący udział w projekcie otrzymują przeszkolenie w związku z nauką programowania.

Naszą szkołę w projekcie reprezentują: pani Marzena Melnicka, pani Marzena Jaskulska, pani Agnieszka Warda, pani Marzena Drobot i pani Krystyna Roze.

Uczniowie klas I -III naszej szkoły biorą udział w projekcie „Misja programowanie”.

Projekt „Misja: programowanie – podregion ciechanowski” prowadzi Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego i Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli we współpracy z gminami w Ciechanowie, Glinojecku, Grudusku, Opinogórze Górnej, Naruszewie, Nowym Mieście, Sochocinie, Pułtusku, Winnicy, Bieżuniu, Lubowidzu i Żurominie. Projekt jest realizowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa (działanie 3.2 „Innowacyjne rozwiązania na rzecz aktywizacji cyfrowej”).

Nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej brali udział w szkoleniach z nauki programowania. A teraz poprzez zabawę wprowadzają najmłodszych w świat kodowania. Uczniowie uczą się jak programować w języku Scratch oraz jak wykorzystywać do tego roboty edukacyjne. I to właśnie programowanie robotów – tak, by wykonywały polecenia, poruszały się w określonym kierunku, czy omijały przeszkody – jest zadaniem uczniów. Uczniowie nie tylko zdobywają nowe kompetencje, które na pewno zaprocentują w przyszłości, ale przede wszystkim mają mnóstwo dobrej zabawy!

Szkoły uczestniczące w projekcie otrzymały laptopy, tablety i roboty edukacyjne wspierające naukę programowania.

Dzięki projektowi uczniowie mają bezpłatne, pozalekcyjne zajęcia z nauki programowania.

Marzena Drobot